Laptop Fan Temizliği

Laptop fan temizliği işlemi yılda 1 kez yapılması gereken rutin bir bakım işlemidir. Bilgisayarın bakımı cihazın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bilgisayarınızın fan temizliğini zamanında yaptırmamanız cihazda ısınarak performans kayına ve hatta ilerleyen zamanda cihazda kapanmalara sebep olabilir. Ani kapanmalara diskinize zarar verir ve dosyalarınızda kayıplara sebep olabilir. Bilgisayar temizliği bu sebeple çok önemli bir bakım kalemidir. İhmal edilmemelidir. Servisimizde termal bakım yaptırdıktan sonra bana zamanı gelince tekrar hatırlatın derseniz , ilgili yazılımımıza size bunu hatırlatması için kayıt yapabiliriz.

Laptop fan temizliği çok önemli bir bakımdır.

Laptop temizliği fiyatları

Laptopun bakım yapılacak bölgesine ulaşmanın kolaylığı ve zorluğuna göre fiyat veriyoruz. Bilgisayarınızın marka modelini bizimle paylaşarak hemen fiyat isteyebilirsiniz.

Laptop macun yenilemesi

Laptop işlemcisi ile soğutucu bakır arasındaki ısı iletimini sağlayan termal macunlar zamanla kuruyarak işlevini yitirir. Macunların bakımlarla beraber yenilenmesi gerekir. Her bakımda mutlaka yeniyoruz ve kaliteli özel macunlar kullanıyoruz.

Laptop fan temizliği

Laptop fanları uzun süreli kullanımlarda eskiyebilir. Ortasındaki mil üzerinde hareket eden plastik kısım aşınarak fanın dengesiz dönmesine ve sürtünmelere sebep olabilir. Bu tarz aşınmalardan doğan sürtünmelerin oluşturacağı ses sadece fan değişimi ile giderilebilir.

Bazı durumlarda fan değişimi yapmadan fan bakımı ile de sessizliği sağlayabiliriz. Cihazı teknik servisimizde inceleyen ustanın vereceği karar doğrusu olacaktır. Gereksiz fan değişiminden yana değiliz.

Laptop fanında biriken toz kütlesi

Laptop kasa temizliği

Laptop termal bakım esnasında tazyikli hava tabancaları ile kasadaki tozları temizliyoruz. Mümkün olduğunda temiz çalışıyoruz. Fakat bazı tozlar cihazla adeta bütünleşebiliyor. Takdir edersiniz ki sıvı kullanarak elektronik cihazları yıkamak mümkün değildir. Bu sebeple tazyikli havanın bize izin verdiği kadar temizlik yapabiliriz. Fazlasını beklemek doğru olmaz.

Laptop klavye temizliği

Laptop klavyesini de kompresör ile tazyikli hava vererek temizliyoruz. Bazı modellerde klavye değişimi çok pahalı olmadığından temizlenemeyecek kadar kötü durumdaki klavyeler için klavye değişimini öneriyoruz.

Laptop ısınma sorunu

Laptop fanında biriken tozlar kütle haline gelerek hava almayı ve içerdeki sıcak havanın dışarı atılmasını zorlaştırır. Isınan bilgisayarda ciddi performans kaybı olabilir. Hatta bu ısınmalar cihazın kapanmasına sebep olabilir. Cihazınız bu kadar kötü duruma gelmeden aşırı ısınmasını beklemeden mutlaka termal temizlik yaptırmalısınız.

Aşırı ısınmalar laptop menteşe kırıklarına sebep olabilir.

Yeni bir toplama bilgisayar hazırlamak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.