Laptop Menteşe Tamiri

Laptop menteşe tamiri için bizden fiyat alabilirsiniz. Cihazın durumunu anlayabileceğimiz birkaç foto veya video göndererek fiyat isteyebilirsiniz.

Bilgisayar menteşesi nasıl kırılır?

Dizüstü bilgisayarımız tıpkı otomobillerimiz gibi bakım isteyen cihazlardır. Yılda 1 kez mutlaka termal temizlik ve bakım yapılmalıdır. Zamanında temizlik yapılmayan cihazların havalandırma ızgaraları tıkanabilir. Bakımsız fan ve tıkanmış havalandırma ızgaraları yüzünden cihaz yeterli soğutmayı sağlayamaz. Aşırı ısınan bilgisayarın menteşeleri de ısıdan nasibini alır ve kuruyup sertleşir. Sertleşen menteşeler en zayıf vida kökünden başlayarak menteşe vida köklerini tek tek ( bazen hepsini birlikte ) kıracaktır. İçerideki bu sertleşme veya çatlakların arkasından hızlı ve dikkatsiz bir kapak açma hareketi menteşelerin bağımsızlığını ilan etmesine yeterli olacaktır. 🙂

Menteşe neden sertleşir?

Isınan bilgisayar kasası içindeki menteşelerin hareketini sağlayan yağlar kuruyarak menteşelerin sertleşmesine sebep olur.

Menteşelerin bakımı için ne yapmak gerekir?

Yılda 1 kez termal temizlik ve menteşe bakımı yaptırabilirsiniz.

Laptop menteşe tamiri nasıl yapılıyor?

Menteşelerin tamiri için altın kural menteşelerin sertliğinin alınmasıdır. Yumuşatılmayan menteşe tekrar tekrar kasanın kırılmasına sebep olacaktır. Bazı menteşeleri yumuşatmak mümkün olmayabilir. Bu sebeple yeni menteşe takımı değiştirmek gerekebilir.
Yeterince yumuşaklığa ulaştırdığımız menteşeleri kasaya sabitlemek için bazen macunlar bazen akışkan kimyasallar kullanıyoruz.

Bazı durumlarda ekran arka kapağı ( LCD Back Cover) onarılamayacak kadar kötü durumda olabilir, bu durumda yeni bir back cover duruma göre yeni bir çerçeve (bezel) öneriyoruz.

Eğer menteşeleri ekran arka kapağı ile takip eden metal menteşe çıtaları da kırıldıysa gümüş kaynak ile metalleri birbirine kaynatıyoruz.

laptop menteşe tamiri
Laptop Menteşe Tamiri yaparken, metal kısımlar için gümüş kaynak lehim kullanıyoruz.

Laptop menteşe değişimi yapıyor muyuz?

Menteşe değişimi yapıyoruz. Ama önceliğimiz orijinal menteşenizi kullanmak olacaktır. Eğer orijinal menteşeniz kullanılmaz haldeyse menteşe değişimi yapabiliriz.

Laptop menteşe tamir fiyatları

Menteşe tamir fiyatı almak için cihazınızın birkaç farklı açıdan çekilmiş fotoğraflarını veya durumu anlatan bir video bize gönderebilirsiniz. Onarılıp onarılamayacağına göre size ön fiyat verebiliriz. Aşağıdaki numaralardan veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz bize ulaşabilirsiniz.

Yeni bir bilgisayar satın almak veya toplama bilgisayar hazırlamak için web sitelerimizi ziyaret edebilrsiniz.